18.03.2023 WYNIKI Mistrzostwa Gminy Siedlce 2023 w Nowych Iganiach

Wstęp

  • W dniu 18.03.2023 w Nowych Iganiach odbył się turniej „Mistrzostwa Gminy Siedlce 2023”, rozegrany systemem szwajcarskim z tempem 30 min na zawodnika. Można było uzyskać V i IV kategorię szachową. Turniej miał pomóc przy wyłonieniu reprezentacji naszego regionu na Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza 25-26.03.2023

Organizatorzy

  1. Klub Szachowy „Skoczek” Siedlce

w ramach projektu „Szachowe Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Juniorów III i IV liga” finansowany ze środków publicznych Gminy Siedlce (koszty sędziego, nagrody dla mieszkańców gminy Siedlce, koszty transportu na III i IV ligę)

Patron honorowy

Wójt Gminy Siedlce Pan Henryk Brodowski. Osobiście obecny na ceremonii otwarcia.

Relacje medialne

  1. https://samorzad.gov.pl/web/gmina-siedlce/mistrzostwa-szachowe-gminy-siedlce-2023
  2. https://samorzad.gov.pl/web/gmina-siedlce/gmina-siedlce-dla-sportu
  3. https://sportsiedlce.pl/2023/03/15/szachowe-mistrzostwa-gminy-siedlce/https://www.facebook.com/SportSiedlcePL
  4. https://www.eska.pl/siedlce/klub-szachowy-skoczek-zaprasza-na-szachowe-mistrzostwa-gminy-siedlce-aa-K28f-1QkD-nSpT.html
  5. https://www.facebook.com/eskasiedlcenews

Uczestnicy

W turnieju zagrało 55 osób. Turniej był o charakterze otwartym.

Zwycięscy

Najlepsza osoba z gminy Siedlce i najlepsza osoba spoza gminy Siedlce otrzymała puchar
Najlepsi w klasyfikacjach za miejsca I-III otrzymali medale
Najlepsi w klasyfikacjach za miejsca I-V otrzymali książki szachowe
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy
Łącznie było 10 klasyfikacji

link do szczegółowych wyników:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_1795/

Awanse na wyższe kategorie (rangi w szachach)

Sportowo wyniki również bardzo dobry. Awans na wyższe kategorie uzyskało aż 18 osób. Kategorie szachowe są głównym wyznacznikiem siły gry i są nadawane dożywotnio. Jest to życiowe osiągnięcie szachistów.

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy Gminie Siedlce za wspieranie rozwoju intelektualnego dzieci i młodzieży. W szczególności panu wójtowi Henrykowi Brodowskiemu.
Dziękujemy gospodarzom Zespołowi Oświatowemu w Nowych Iganiach z Panem mgr Sławomirem Mikiciukiem na czele.

Podsumowanie

Frekwencja dopisała. Zostało wręczone kilkadziesiąt książek szachowych w celu dalszego rozwoju sportowego. Byliśmy bardzo miło zaskoczeni osobistą obecnością Pana Wójta Henryka Brodowskiego na ceremonii otwarcia. Rozgrywki odbyły się na bardzo wysokim poziomie sportowym. 18 z 55 osób uzyskało awans na wyższe kategorie szachowe co również świadczy o wysokich wynikach sportowych. Miłym wynikiem zaskoczył uczeń szkoły w Nowych Iganiach Antoni Płudowski. Oficjalny mistrz szkoły 2022. Od teraz Oficjalny Mistrz Gminy Siedlce 2023. Cieszymy się, że nasz klub dołożył swoją cegiełkę w rozwoju Antoniego. Większości o szachach nauczył się na zajęciach klubowych. Spoza gminy zdominował turniej Tadeusz Strus z Sokołowa Podlaskiego. Swego czasu brązowy medalista Mistrzostw Mazowsza do lat 11. Bardzo dużym szachowym zaskoczeniem był wynik chłopca z zerówki Jakuba Lewczuka, który zadebiutował na turniejach szachowych. Jakub bardzo chciał zagrać za turnieju i grzecznościowo został do niego dopuszczony. Zważywszy na fakt obecności kadry wojewódzkiej naszego regionu na tych mistrzostwach i obecności dosłownie najsilniejszych szachistów w regionie wynik Jakuba 4 z 7 punktów robi wrażenie i wskazuje na wybitne umiejętności jak na ten wiek. Nasz klub wręcz od poziomu zerowego w szachach juniorskich stopniowo rozwija się i zaczynam coraz więcej znaczyć szachowo w województwie jak i w kraju. Liczba miejsc na podium naszych zawodników na różnych turniejach ciągle rośnie. Cieszymy się z faktu wspierania rozwoju szachów w naszym regionie.

Fotogaleria

Zdjęcia Urzędu Gminy Siedlce
https://samorzad.gov.pl/web/gmina-siedlce/mistrzostwa-szachowe-gminy-siedlce-2023

Zdjęcia organizatora