Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza (III Liga) Juniorów i sukces Skoczka!

W dniach 16-17 lipca odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego (III liga) Juniorów. Klub istnieje 32 lata i w tym roku pierwszy raz wystawiliśmy reprezentację juniorów!

Nasza drużyna okazała się czarnym „Skoczkiem” turnieju. Awansu do II ligi co prawda nie wywalczyliśmy, jednak debiut zakończył się ogromnym sukcesem Skoczka!
Na 5 szachownicy, dziewcząt do lat 18 Olga Plichta zrobiła fenomenalny wynik uzyskując 7 z 7 punktów i tym samym zajęła 1 miejsce na danej desce oraz 2 miejsce wśród 102 uczestników całych rozgrywek! Kapitan drużyny przez nikogo niepokonany Wojciech Kakowski zajął miejsce 13 na pierwszej szachownicy z wynikiem 6 z 7 punktów. Na drugiej szachownicy Wojciech Kanicki 4 z 7 punktów. Na trzeciej Bartosz Kanicki 2 z 7 punktów. Na czwartej Paweł Maliszewski 2 z 7. Punkty odważnego 9-letniego juniora Michała Skolimowskiego nie liczyły się do wyniku klubu.

Drużyna została rozstawiona pod względem siły gry na 12 pozycji i finalnie zajęła 9 miejsce na 16 drużyn, pomimo oddawania w każdym meczu jednej partii walkowerem.

Wygraliśmy 3, zremisowaliśmy 1 i przegraliśmy 3 mecze.