WYNIKI WYJAZD 11-12.02.2022 IX FESTIWAL SZACHOWY „WĄSEWSKA WIEŻA” i sukces naszej zawodniczki Natalii Wolanin

Wstęp

W dniu 111-12.02.2023 w Wąsewo (106 km od Siedlec) odbył się turniej „IX FESTIWAL SZACHOWY ” WĄSEWSKA WIEŻA””, rozegrany systemem szwajcarskim w trzech openach
Turniej A od polskiego rankingu 1600, 7 rund, tempo 60 min
Turniej B od polskiego rankingu 1250-1400, 7 rund, tempo 60 min
Turniej C do polskiego rankingu 1200, 9 rund, tempo 30 min

Organizatorzy

  1. Urząd Gminy Wąsewo

Uczestnicy

W turnieju A udział wzięło 36 uczestników, w turnieju B 41 uczestników, w turnieju C 98 uczestników. Jak widać jak na dość lokalny turniej bardzo duża frekwencja zawodników.

Nasza reprezentacja

OsobaTurnniejKlasyfikacjaMiejsceInne
Wolanin, KacperTurniej Achłopcy do lat 16VII
Łagodzin, Jan Turniej Achłopcy do lat 13II
Wolanin, Waldemar (rodzic)Turniej BwszyscyXIII
Wolanin, NataliaTurniej Bdziewczęta do lat 13IIIawans na III kategorię
Łagodzin, Grzegorz (rodzic)Turniej CwszyscyXawans z BK na IV (awans o dwie rangi)

link do szczegółowych wyników:
turniej A
turniej B
turniej C

Podsumowanie

Nasi zawodnicy i ich rodzice zagrali bardzo przyzwoicie.

Kacper Wolanin zakończył na VII miejscu wśród chłopców do lat 16. Kacpra stać na lepsze wynik, ten turniej raczej nieudany.
Jan Łagodzin II miejsce chłopcy do lat 13 są powody do dumy.

Pan Waldemar Wolanin 13 miejsce na 41 osób w turnieju B. Miejsce wyraźnie pokazuje bardzo dobry występ.

Pan Grzegorz Łagodzin rodzic raczej nie grywający w turniejach. Szachowy debiut i 10 miejsce na 98 osób z awansem o dwie kategorię w górę! Wynik mówi sam za siebie.

Jednak największe gratulacje dla Natalii Wolanin. Natalia zajęła 3 miejsce w swojej klasyfikacji dziewcząt do lat 13. Jednak największym sukcesem jest uzyskanie przez Natalię III kategorii. Jest to o ile istotne dla całego klubu, ponieważ mimo ponad trzydziestoletniej tradycji klub „Skoczek” był typowo męskim klubem szachowym. Prawie zawsze byliśmy zmuszani do wypożyczania zawodniczek z innych klubów na rozgrywki drużynowe. W roku 2023 mamy w swoich szeregach 33 dziewcząt i jedną kobietę. Niestety wszystkie w trakcie szkolenia i niegotowe do poważniejszych rozgrywek. Wychowaliśmy klubowo zawodniczki maksymalnie do IV kategorii. Natalia od samego początku wyróżniała się systematyczną pracowitością i silnym postępem szachowym. Oficjalnie Natalia z swoją kobiecą III kategorią wyraźnie i bezdyskusyjnie wychodzi na pierwsze miejsce w klubie wśród zawodniczek „Skoczka”. Jest zdecydowanie najsilniejsza. Praktycznie na każdym lokalnym turnieju z klasyfikacją kobiet jest na pierwszym miejscu lub minimum podium. W dziewczęcych szachach III kategoria w tym wieku to już bardzo silna zawodniczka. Miejmy nadzieję, że Natalia nie spocznie na laurach i wyniesie kobiece klubowe szachy na przyzwoity poziom. W Końcu jedna silna zawodniczka, może być warta więcej niż 30 przeciętnych zawodniczek.

Fotogaleria

zdjęcia organizatora https://www.facebook.com/AkademiaSzachowaSobocinscy