WYNIKI WYJAZD 18.02.2023 XVII Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Repki – Podium Gabriela Woźniaka

Wstęp

W dniu 18.02.2023 w Repkach (okolice Sokołowa Podlaskiego) odbył się turniej „XVII Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Repki”, rozegrany systemem szwajcarskim z tempem 10 min +5s na zawodnika

Organizatorzy

  1. Gminny Ośrodek Kultury w Repkach

Uczestnicy

W zawodach mogli zagrać wszyscy chętni. W turnieju głównym zagrało 23 zawodników. W turnieju dla początkujących juniorów (juniorzy do lat 15, bez kategorii szachowej) 10 osób.

Nasze wyniki

OsobaReprezentantKlasyfikacjaMiejsceInne
Woźniak, GabrielSP 7 w SiedlcachwszyscyIII
Woźniak, GabrielSP 7 w Siedlcachjuniorzy do lat 18II
Skolimowski, MichałSP 3 w Siedlcachjuniorzy do lat 18VI
Łagodzin, JanSP 7 w Siedlcachjuniorzy do lat 18X
Tarkowski, MaciejZO w Stoku Lackimjuniorzy do lat 18XI
Rowicki, AntoniSP 8 w Siedlcachwszyscy turniej początkujących juniorówII

link do szczegółowych wyników:
Turniej główny http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_880/index.html?l=pl
Turniej początkujących juniorów http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_1303/index.html?l=pl

Podsumowanie

Turniej został zdominowany przez juniorów. Nie tylko ilością, ale i siłą gry. Zwyciężył Żurawicki Jakub świeży senior, który za czasów juniorskich był jednym z silniejszych młodych zawodników w regionie często wygrywającym turnieje dorosłych. Drugie miejsce Dawid Dobosiewicz świetnie znany w środowisku szachowym jako junior rangi Mistrzostw Polski w swoich klasyfikacjach wiekowych. Dawid wielokrotnie pokonywał renomowanych dorosłych. Nazwiska Strus regularni elitarni juniorzy z okolicy w tym Mistrz Mazowsza w swojej klasyfikacji wiekowej w roku 2022. Nasz klubowicz Michał Skolimowski. Jeden z naszych najsilniejszych juniorów, jak i jeden z silniejszych w regionie. Mimo lokalnego turnieju grała na nim śmietanka juniorskich szachów w regionie.

Jednak w tym wszystkim najbardziej cieszy nasz klub, ogromny sukces Gabriela Woźniaka, który zajął III miejsce w całym turnieju, zaś II miejsce w klasyfikacji juniorów! Przy takiej obsadzie 5 z 7 punktów jest to naprawdę wyczyn.

Michał Skolimowski zagrał na swoim poziomie. Wyniki niby tylko 3,5 punkta na 7, jednak z kim on grał? Praktycznie sama topka turnieju. W tym wspomniani wyżej juniorzy. Mimo wszystko bardzo dobre VI miejsce na 17 juniorów.

Janek Łagodzin zakończył na miejscu X. zawodnik silny, ale przy takiej obsadzie schodzi w cień innych gwiazd.

U Maćka Tarkowskiego dość świeżej IV kategorii widać regularny postęp. XI miejsce na 17 juniorów to bardzo przyzwoity wynik.

Ogromną klubową niespodzianka był występ Antoniego Rowickiego, zasadniczo tegoroczny nowy członek klubu. Dopiero zaczyna z szachowym przygotowaniem. Bardzo rzadko początkujący szachiści odważą się wybrać na turnieje poza swoją miejscowość. Zajęcie II miejsca na dziesięć osób to imponujący szachowy początek. Gratulujemy i wierzymy w owocny rozwój szachowej kariery.

Fotogaleria

zdjęcia z https://www.facebook.com/zycieszachowenamazowszu

zdjęcia przesłane przez rodzica Antoniego Rowickiego