16-18.12.2022 „SIELECKIE SZACHOWE DUETY” turnieje szachy-tenis stołowy, szachy-bilard, szachy-DART

Aktualizacja

28.11.2022 dodano turniej szachy-piłkarzyki w dniu 16.12.2022, zmieniono tryb gry w DART, zmiana godzin turnieju DART, dopisano zasady sędziowskie

Wstęp

Raz na jakiś czas w świecie szachowym odbywają się turnieje pochodne od szachów np. turniej kloca (szachy w parach, zbite figury dostawiamy na szachownicę), turniej w grę „podwalankę” (obowiązkowe bicia, wygrywa ten kto pierwszy pozbędzie się wszystkich figur), szachy fishera (pionki bez zmian, figury ustalamy na innych miejscach niż w szachach) itp. Czasami pojawiają się turnieje dwóch dyscyplin np. szachy-tenis stołowy, szachy-boks, szachy-nurkowanie, itp. W naszej szachowej społeczności pojawili się społeczni działacze, którzy rozwijają inne dyscypliny (odnośnik do sekcji) szachy online, tenis stołowy, dart, gra karciana „tysiąc”. Nasza sekcja szachistów online do wielu miesięcy regularnie co tydzień grywa na pojedynkach klubów online, sekcja darta zorganizowała już około 17 turniejów, nowa sekcja tenisa regularnie zajmuje wszystkie 6 stołów w każdą sobotę, świeża sekcja tysiąca dopiero się rozkręca i wszystko przed nią. Partnerska parafia św. Teresy regularnie gości miłośników szachów na otwartych spotkaniach, partnerski klub bilardowy „Champion” organizuje regularnie turnieje bilardowe i grywa na mistrzostwach polski amatorów. Partnerska pizzeria „piwniczka” po wielu latach przerwy przeżywa odrodzenie darta. Czas połączyć siły i rozpocząć „Szachowe Duety”

I. Cel

Popularyzacja gry w szachy, w tenisa stołowego, bilarda i darta

Sportowa amatorska rywalizacja interdyscyplinarna (między dziedzinowa)

II. Organizator

Klub Szachowy „Skoczek” Siedlce

Klub Bilardowy „Champion” Siedlce

Pizzeria „Piwniczka” Siedlce

III. System rozgrywek

 1. Turniej szachy-piłkarzyki
  system szwajcarski (w każdej następnej rundzie gramy z osobą na naszym poziomie), 5 rund (każdy zagra z pięcioma przeciwnikami w obie gry), kojarzenie komputerowe programem chessarbiter.
  UCZESTNICY wszyscy chętni od lat 12 (za zgodą rodziców i pełnoletnim opiekunem)
  SPRZĘT szachy i zegary zapewnia organizator, 1 stół do piłkarzyków.
 2. Turniej szachy – bilard
  system szwajcarski (w każdej następnej rundzie gramy z osobą na naszym poziomie), 5 rund (każdy zagra z pięcioma przeciwnikami w obie gry), kojarzenie komputerowe programem chessarbiter.
  UCZESTNICY wszyscy chętni od lat 12 (za zgodą rodziców i pełnoletnim opiekunem)
  SPRZĘT szachy i zegary zapewnia organizator, 10 stołów bilardowych, zalecane własne kije (dla pojedynczych osób będą)
 3. Turniej szachy – tenis stołowy
  system szwajcarski (w każdej następnej rundzie gramy z osobą na naszym poziomie), 5 rund (każdy zagra z pięcioma przeciwnikami w obie gry), kojarzenie komputerowe programem chessarbiter.
  UCZESTNICY wszyscy chętni
  SPRZĘT szachy i zegary zapewnia organizator, 6 stołów tenisowych, obowiązek zmiany obuwia i posiadanie stroju sportowego i własnego sprzętu (dla pojedynczych osób będą rakietki i piłeczki)
 4. Turniej szachy – dart (lotki)
  system szwajcarski (w każdej następnej rundzie gramy z osobą na naszym poziomie), 5 rund (każdy zagra z pięcioma przeciwnikami w obie gry), kojarzenie komputerowe programem chessarbiter.
  UCZESTNICY wszyscy chętni od lat 12 (za zgodą rodziców i pełnoletnim opiekunem)
  SPRZĘT szachy i zegary zapewnia organizator, 2 tarcze do Darta, rzutki zapewnia organizator

AMATORSKIE ZAWODY INTERDYSCYPLINARNE UPROSZCZONE ZASADY W KAŻDYM SPORCIE

 • W szachy tempo na zawodnika 10 minut, wyłącznie dotknięta figura i dwa błędy to przegrana, bez dodawanego czasu
 • W piłkarzykach rozgrywka do określonej liczby bramek lub czas na pojedynek
 • W tenisie stołowym dwa sety do 11 bez przewag, po dwa serwy, obowiązują nety (zagranie po siatce przy serwie)
 • W bilardzie 8 bilowym (gramy na „połówki” i „całe”) jeden pojedynek, wyłącznie zbyt wczesne wbicie czarnej bili przegrana, faul wyłącznie uderzenie białą bilą w nie swoją bilę lub biała bila nie dotknęła żadnej bili, zbyt długie granie jednego pojedynku może zakończyć się remisem z ramienia organizatora lub ograniczenia czasowe na pojedynek.
 • W Dart jedna gra, wygrywa ten kto zdobędzie więcej punktów przy 7 kolejkach po trzy rzuty w kolejce
 • Szachy, tenis, bilard, dart kto zaczynał w jednej grze, w drugiej grze zagrywa drugi. Decyduje kojarzenie komputera (szachy gracz białe lub czarne)

SĘDZIOWANIE

Zawodnicy sami pilnują swoich rozgrywek. W kwestiach spornych decydują osoby wyznaczone przez organizatora. W ostateczności decyzja zależy od organizatora.

PUNKTACJA

O wynikach decyduje program chessarbiter. Możliwe wyniki 2:0, 1,5:0,5 ; 1:1 ; 0,5:1,5 ; 0:2, dopiera nam przeciwnika o zbliżonej liczbie uzyskanych punktów, każdy zagra z 5 przeciwnikami w dwie gry. W przypadku takiej samej liczby punktów decyduje punktacja pomocnicza: 1) Bucholtz (suma punktów uzyskanych przez przeciwników) 2) liczba zwycięstw (zwycięstwa wyżej premiowane od remisów) 3) bezpośredni pojedynek (wynik pomiędzy zawodnikami)


IV. Termin i miejsce

Każdy turniej jest od siebie niezależny

Turniej szachy – piłkarzyki
16.12.2022 piątek Pizzeria „Piwniczka” ul. Mazurska 2, od 18:30 do około 21:00 potwierdzenie obecności do 18:15, wydzielona strefa na czas zawodów, lokal otwarty

Turniej szachy – bilard
17.12.2022 sobota Klub Bilardowy „Champion” Siedlce, Morska 7,dom handlowy ATLAS, wejście od ulicy Kochanowskiego. II piętro od 12:00 do około 16:00, potwierdzenie obecności do 11:45, lokal zamknięty dla gości na czas zawodów.
Turniej szachy – tenis stołowy
17.12.2022 sobota Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siedlcach, ul. Bolesława Prusa 6 od 18:00 do około 21:00, potwierdzenie obecności do 17:45, wydzielona strefa na czas zawodów
Turniej szachy – dart
18.12.2022 niedziela Pizzeria „Piwniczka” ul. Mazurska 2, od 17:00 do 21:00 potwierdzenie obecności do 17:45, wydzielona strefa na czas zawodów, lokal otwarty

V. Wpisowe

Turniej szachy – piłkarzyki 15 zł
|Turniej szachy – bilard 30 zł
Turniej szachy – dart 15 zł
Turniej szachy – tenis stołowy 25 zł

Członkowie klubu „Skoczek” zniżka 5 zł

VI. Nagrody

Turniej szachy – piłkaryzki, Turniej szachy – bilard, Turniej szachy – dart, Turniej szachy – tenis stołowy

Wpisowe zostanie przeznaczone na pokrycie kosztów organizacyjnych. To co zostanie zostanie rozdane w formie nagród pieniężnych. Klub „Skoczek” nie zarabiają na imprezach i planowo ma wyjść na finansowe zero. Imprezy mają charakter promocji niszowych sportów. W zależności od ilości, wieku, płci uczestników możliwe klasyfikacje 1 wiekowe, 2 ze względu na płeć 3 szkoły podstawowe, średnie itp. Nagrody zostaną podane do wiadomości publicznej w trakcie turnieju.

VII Zapisy

Turniej szachy – piłkarzyki http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_6871/
Turniej szachy – bilard http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_6807/
Turniej szachy – dart http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_6809/
Turniej szachy – tenis stołowy http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_6808/

Liczba miejsc ograniczona do 20 uczestników. Możliwość zapisu drogą mailowo lub telefoniczną. Osoby zapisane online mają gwarancję wzięcia udziału w turnieju. W dniu turnieju można się zapisać pod warunkiem wolnych miejsc.

VIII. Ustalenia końcowe.

Wszyscy uczestnicy turniejów wyrażają dobrowolną zgodę na RODO i publikowanie wizerunków w mediach, stronie organizatorów, mediach społecznościowych prowadzonych przez organizatorów i innych związanych z promocją turniejów i zwycięzców.

Zakaz spożywania alkoholu przez uczestników i w strefach zawodów

Organizator zastrzega sobie ostateczną interpretację niniejszego regulaminu i w razie konieczności prawo do zmian.

Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.

Niepełnoletni zawodnicy muszą przebywać pod opieką rodziców lub opiekunów.

 IX. Kontakt

Klub Szachowy „Skoczek” 733 747 086, mail klubszachowy@skoczeksiedlce.pl

Facebook „Skoczek”

Prezes Klubu Szachowego „Skoczek” Siedlce
Sikorski Tomasz