WYNIKI II Turniej Szachowy o Puchar Proboszcza Parafii Św. Teresy Od Dzieciątka Jezus

Wstęp

W dniu 26.11.2022 odbył się II Turniej Szachowy o Puchar Proboszcza Parafii Św. Teresy Od Dzieciątka Jezus. Organizatorem była parafia Św Teresy w Siedlcach. Skoczek udostępniał sprzęt i odpowiadał za kwestie sędziowskie. W turnieju udział wzięło 24 zawodników i zawodniczek. Były trzy klasyfikacje nagród dorośli, juniorzy do lat 18, kobiety i dziewczęta. Bardzo cieszy otwartość na szachy w parafii. Od dłuższego czasu odbywają się darmowe spotkania szachowe. Szachiści są mile widziani we wtorki od 19:00. Szczegóły SEEKCJA SPOTKAŃ SZACHOWYCH W SALI (PARAFIA ŚW TERESY)

Wyniki

Dorośli

Juniorzy do lat 18

kobiety i dziewczęta

Gratulacje i podziękowania

Dziękujemy za zaproszenie do współorganizacji turnieju. Ogromne gratulacje i podziękowania za profesjonalne zorganizowanie turnieju dla proboszcza parafii o. Piotra Darasza OMI i dla Pana Macieja Misztala. Gratulujemy zwycięzcom swoich klasyfikacji. Bardzo cieszymy się z wyniku członków naszego klubu. Podium juniorów Gabriel, Mikołaj, Michał, miejsce VI Arkadiusz, VII Tymoteusz. Seniorzy miejsca IV Paweł, miejsce V Michał, miejsce VI Robert. Dziękujemy za godne reprezentowanie klubu. W parafii czuć wewnętrze dobro. Wiele aktywności prowadzą wolontariusze. Przy pomocy organizacyjnej przy turniejach szachowych organizowanych przez klub najwięcej osób gotowych działać społecznie na rzecz innych to właśnie osoby z parafii Św Teresy.

Podsumowanie

Bardzo cieszy wspieranie rozwoju szachów przez parafię. Mamy już za sobą dwa turnieje. Wierzymy, że to początki wieloletniej tradycji.

Inne

Odnośnie szachów warto wspomnieć o wyjątkowym młodym szachiście należącym do parafii Św Teresy. Mikołaj Mazur znany w środowisku szachowym jak ten, który pracuje nad szachami dużo więcej niż inni. O jego sile wystarczy podać tylko jeden wynik, brązowy medal na I szachownicy (szachownica najsilniejszych z drużyny) i ostateczne 6 miejsce na 295 osób na Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza szkół podstawowych w listopadzie 2022 roku. Szczegóły:
Wyniki Mistrzostwa Mazowsza Szkół Warszawa Wesoła 05.11.2022

Zdjęcia