WYNIKI Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół w Warszawie Wesołej

Szachowe Mistrzostwa Oświaty – nasze powiatowe mistrzostwa szkół

Od 2020 roku nasz klub organizuje nasz autorski projekt SMO. Jest to projekt dla szkół z terenu Miasta Siedlce, Gminy Siedlce, Powiatu Siedleckiego. Założenie jest proste: każda zgłoszona szkoła wystawia swoją najsilniejszą szachowo reprezentację składającą się z maksymalnie sześciu osób. Wynik trzech najlepszych chłopców i trzech dziewcząt daje wynik dla całej szkoły. Turniej jest dzielony na kilka grup turniejowych m.in. klasy I-III, klasy IV-VIII, szkoły ponadpodstawowe. Mamy klasyfikacje szkolne, klasyfikacje indywidualne pod względem wieku i płci. Projekt cieszy się ciepłym przyjęciem przez władze lokalne i lokalne media. Wiele podmiotów jest zaangażowanych w realizację tego projektu.

I edycja (2021) – 19 szkół, 314 uczestników turniejów wewnątrzszkolnych, finał międzyszkolny 91 uczestników
II edycja (2022) – 28 szkół, 521 uczestników turniejów wewnątrzszkolnych, finał międzyszkolny 223 uczestników
III edycja (2023) – 26 szkół, finał międzyszkolny 185 uczestników
IV edycja (2024) – 21 szkół, finał międzyszkolny187 uczestników

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza – mistrzostwa województwa szkół

Wspólny wyjazd 2022 – 68 drużyn z Mazowsza, 7 drużyn z naszego regionu, 6 medali
Wspólny wyjazd 2023 – 105 drużyn z Mazowsza, 14 drużyn z naszego regionu, 7 medali

Na początku października odbyły się nasze lokalne mistrzostwa szkół w ramach projektu „IV Szachowe Mistrzostwa Oświaty”. Klub co roku wspiera wspólny wyjazd na zawody wojewódzkie. Co roku dążymy do przeprowadzenia finału przed inną imprezą rangi wojewódzkiej Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zawody odbyły się w dniu 26.10.2024 roku w Warszawie-Wesołej. Udział wzięło 99 drużyn (62 szkoły podstawowe i 27 szkoły ponadpodstawowe). Jedna drużyna składa się z czterech osób w tym minimum jednego chłopca i jednej dziewczynki. W sumie mamy blisko 400 zawodników.

Tegoroczne najlepsze wyniki naszych reprezentantów

4 srebrne medale dla drużyny I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach
srebrny medal Filipa, Stańczuka (KSP w Siedlcach) na trzeciej szachownicy
brązowy medal Gabriela, Bujaka (KLO) na drugiej szachownicy
brązowy medal Natalii, Filipowicz (I LO) na czwartej szachownicy
czwarte miejsce Patryka, Krawczaka (KLO) na trzeciej szachownicy
siódme miejsce Krzysztofa, Dobosiewicza (I LO) na trzeciej szachownicy
Ósme miejsce Dawida, Dobosiewicza (I LO) na pierwszej szachownicy

Reprezentacja naszego regionu – szkoły ponadpodstawowe

W zawodach brało udział 37 drużyn.

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach drużyna I

Siedlecki Prus jest wręcz stolicą siedleckich szachów szkół średnich. Od wielu, wielu lat co roku najsilniejsze pokolenia szachistów i szachistek z regionu trafiają do tej placówki. Jednak szachowo szkoła stoi na jednym z najwyższych poziomów! Jedna z większych hal sportowych i otwartość na szachy. Z dyrektorem Andrzejem Kopcem zorganizowaliśmy Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Seniorów III-IV liga, Otwartą Ligę Mazowiecką. Naszą markową imprezę dla szkół z naszego regionu „Szachowe Mistrzostwa Oświaty” edycja I, z obecną Panią dyrektor Pani Anicie Woźnicy edycje II i III. Imprezy co roku w okolicach 200 zawodników. Dodatkowo wewnątrzszkolny koordynator szachowy Pan Sławomir Miernicki opowiadający o swoich trzech miłościach fizyki, astronomii i szachach! W Prusie idzie zebrać kilka pełnych składów szachowych. Nawet te słabsze składy i tak będą o sile większości najlepszych składów innych szkół średnich w Siedlcach!

Najczęściej szkół średnich startuje w okolicach 20-40. Wyniki placówki na mistrzostwach szkół mówią same za siebie:
2021 – 3. Miejsce
2022 – 2. Miejsce
2023 – 2. Miejsce
2024 – 2 Miejsce

po prawej I LO drużyna
szachownica 1 Dobosiewicz, Dawid
szachownica 2 Nakaziuk, Aleksander
szachownica 3 Dobosiewicz, Krzysztof
szachownica 4 Filipowicz, Natalia 1


Jak co roku podium! Tym razem wracali z srebrnymi medalami. Ogólnie wygrali 6 z 7 pojedynków i mieli jeden remis. W sumie przez nikogo niepokonani. Ostatecznie wygrali 23,5 partii na maksymalnie 28 możliwych. Bezdyskusyjnie zasłużone podium!

szachownica 1 Dobosiewicz, Dawid
Jego lista osiągnięć jest bardzo długa. Nawet został wyróżniony na stronie szachy polskie http://www.szachypolskie.pl/dawid-dobosiewicz/ zawodnik na dzień dzisiejszy uzyskał 4 medale na Mistrzostwach Polski w różnych turniejach! Ewidetny „szkolny szachowy olimpijczyk”
Wynik Dawid uzyskał 5,5 pkt na 7 możliwych. Dało to VIII miejsce na swojej szachownicy. Jak na najcięższą szachownicę bardzo dobry wynik. Ze słabszymi wygrał, z lepszym przeciwnikiem przegrał. Remis z osobą o zbliżonej sile gry. Swoje zrobione.

szachownica 2 Nakaziuk, Aleksander Pochodzi z terenów Lubieszyny. Osiągnął wicemistrzostwo swojego województwa do lat 14. Mistrz Polski w rozwiązywaniu zadań szachowych.
Wynik Aleksandra 4 na 7 punktów jest zadawalający. Chociaż uwzględniając jego siłę gry i przeciwników mogło być trochę lepiej. Najważniejsze, że starczyło do podium.

szachownica 3 Dobosiewicz, Kszysztof wielokrotny uczestnik Mistrzostw Polski Juniorów. Jeden z najsilniejszych zawodników w regionie.
Krzysiek uzyskał 5 na 7 punktów. Wynik adekwatny do jego możliwości zapewnił mu VII miejsce na tej szachownicy.

szachownica 4 Filipowicz, Natalia dopiero od niedawna pojawia się na turniejach szachowych. Jak już się pojawi najczęściej wygrywa klasyfikacje nastolatek. Jej szachowa ranga nie jest zbyt wysoka. Widać, że nie grała na poważniejszych turniejach. W ubiegłym roku grała w kolejnych drużynach Prusa. Silna koleżanka Patrycja jest już absolwentką co zapewniło Natalii awans do najsilniejszego składu.
Zapowiadało się, że ciężko będzie zastąpić Patrycję Majczynę utytułowaną zawodniczkę rangi województwa lubelskiego i zawodniczkę Mistrzostw Polski. Natalia pozytywnie zaskoczyła wszystkich! Począwszy od jej drużyny, opiekuna, organizatorów i kończąc na samych przeciwniczkach, jak i samej Natalii. Ewidentnie zagrała o jedną dwie klasy lepiej, niż powinna! Wynik 6 na 7 i przegrana jedynie z zawodniczką od zwycięskiej drużyny było fenomenalnym wynikiem! Nikt nie obstawiał, że Natalia wróci z medalem. Nic na to nie wskazywało! Jednak brązowy medal zawisł na jej szyi i to najważniejsze. Wielkie gratulacje!

II miejsce drużynowo I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach


I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach drużyna II

Dyrekcja szkoły i szachowy promotor wszystkiego co związane z szachami i fizyką Sławomir Miernicki doskonale rozumieją, że o utrzymanie dobrych wyników trzeba dbać. Sportowym kluczem do sukcesu jest dbanie o ciągłość dysponowania solidnymi składami. Co roku rezerwowi zawodnicy dostają szansę, by się rozegrać i być gotowym do gry w składzie podstawowym. Bardzo strategiczne i rozważne podejście. Stawianie wszystkiego na skład podstawowy jest jakiś tam pomysłem, jednak ma to wiele wad. Ktoś nie będzie mógł grać lub zostanie absolwentem i po składzie. Mimo wszystko mówimy o składzie rezerwowym, który nie jest znany wśród weteranów szachowych. Mówimy raczej o osobach debiutujących w poważniejszych szachach.

I LO drużyna 2 (po lewej)
szachownica 1 Stefaniuk, Damian
szachownica 2 Nakonieczny, Dawid
szachownica 3 Tchórzewski, Feliks
szachownica 4 Nakonieczna, Eliza



szachownica 1 Stefaniuk, Damian
Damian nie posiada rangi szachowej. Widać, że umie grać. Wygrał 4 z 7 partii. Zagrał jak zawodnik doświadczony. Wynik zdecydowanie powyżej oczekiwań.

szachownica 2 Nakonieczny, Dawid
Dawid uzyskał 1,5 z 7. Druga szachownica jest dość ciężka. Jak na debiutanta zrobił tyle ile mógł.

szachownica 3 Tchórzewski, Feliks
Feliks pojawia się okazjonalnie na różnych wydarzeniach szachowych. Widać ciągły postęp i wzrost siły gry. W swojej drużynie uzyskał najwyższy wynik 4,5 na 7. Zagrał tak jak należy.

szachownica 4 Nakonieczna, Eliza
Trudno szukać nastolatek w świecie szachowym. Raczej jest ich bardzo mało i bardzo trudno namówić je do gry. Eliza jednak wykazała, że jak szkoła powołuje do reprezentacji to się nie zawodzi i się w niej jest! To cenne podejście świadczące o poczuciu wyższej przynależności społecznej.
Wynik 3 na 7 jest porządnym wynikiem. W ocenie szachowej nie ma zastrzeżeń.

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach  drużyna III

Większość szkół miałaby problem zebrać jakakolwiek skład. Nie mówiąc o sensownej sile gry. Jednak Prus to Prus byle kogo to oni nie przyjmą! Tak, więc siłą rzeczy przeciętny Prusak będzie ponadprzeciętnie inteligentny. Widać to po jakikolwiek zawodach szachowych wewnątrzszkolnych. W Prusie poziom szachowy przeciętnych będzie i tak wysoki. Najlepsi szachiści w Prusie to tak naprawdę, są lepsi od niejednego trenera w Polsce! Wspomniane było o dbaniu o rezerwę. Jednak czy dbanie o rezerwowych dla rezerwowych nie jest już przegięciem? Zdanie I LO zdecydowanie nie! Dodatkowo podkreślają, że stać ich wystawić jeszcze więcej pełnowartościowych składów! W sumie to jak trzeba to i wystawią „szachową dywizję wielozadaniową” 🙂 !

po lewej I LO drużyna 3
szachownica 1 Michał, Bańkowski
szachownica 2 Woźniak, Igor
szachownica 3 Matejuk, Piotr
szachownica 4 Karpik, Nikola



szachownica 1 Bańkowski, Michał
Jak na swój rocznik reprezentuje wysoką siłę gry. Ma też trochę osiągnięć na turniejach lokalnych.
Trudno o dobry wynik na najcięższej pierwszej szachownicy. Najważniejsze, że Michał zrobił co mógł, a bez niego nie byłoby całej drużyny.

szachownica 2 Woźniak, Igor
Igor zagrał bardzo ładnie i wygrał 4 partie i 3 przegrał. Chyba nie lubi remisów 🙂 .

szachownica 3 Matejuk, Piotr
Piotr uzyskał 4 punkty. Ładnie jak na początkującego. Zdarzyło mu się pokonać nawet osoby z kategoriami (szachowe rangi) czyli osoby mające pojęcie o szachach. Dobrze to wróży zawodnikowi.

szachowa 4 Karpik, Nikola
W rozgrywkach drużynowych najczęściej wymagane jest posiadanie w składzie zawodniczki. Bez dziewczyny nawet trzech silnych chłopaków ma trudność ugrać cokolwiek sensownego.
Na pewno 3 punkciki Nikoli poprawiły wynik końcowy drużyny. Ładnie zagrała.

I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach

Od wielu lat poza Prusem inne szkoły raczej miały wśród swoich uczniów pojedyncze silniejsze szachowo osoby. Siedleckiemu Katolikowi udało się coś jeszcze bardziej niesamowitego! Zebrać znanych szachistów w zbliżonym roczniku w jednej szkole! Szkoła ma obecnie świetną ekipę do realnej walki o wybitne wyniki szkoły! Nie ma innego wyjścia i trzeba korzystać i inwestować w drużynę! Jest w kogo!

po lewej Drużyna I KLO
szachownica 1 Maluczk, Cyprian
szachownica 2 Bujak, Gabriel
szachownica 3 Krawczak, Patryk



szachownica 1 Malczuk, Cyprian
Silny zawodnik w klasyfikacjach nastolatków. Ma na swoim koncie trochę miejsc na podium.
Wynik 4 z 7 po szczegółowej analizie widać nic mniej, nic więcej. Z lepszymi przegrał, z słabszymi wygrał. Powinno być 4 i jest 4 🙂

szachownica 2 Bujak, Gabriel
Zapytany o swoje najwybitniejsze osiągnięcie szachowe skromnie wymienił „nic”. Jest to bardzo skromne, ponieważ Gabriel jest znany w środowisku szachowym jako ten z topowych zawodników, który ma wiele medali. Najwyraźniej Gabriel nie uznaje łatwych lokalnych osiągnięć za coś wartościowego.
Jednak w tym roku sytuacja uległa zmianie! Okazało się, że na 37 zawodników na drugiej szachownicy zajął 3 miejsce! Wygrał 6 z 7 szachowych batalii. Widać super wynik! Ciekawe czy za rok również powie, że „Nic” nie osiągnął 🙂 ? Jeśli mimo wszystko brąz z Mazowsza to nadal będzie „nic” czyżby znaczyło o jego mistrzowskiej skromności, czy też o chrapce na coś poważniejszego minimum medal krajowy, a najlepiej międzynarodowy :)!

szachownica 3 Krawczak, Patryk
Patryk ma bardzo dużo osiągnięć za juniora młodszego (poniżej 12 lat). Ostatnim czasem mniej aktywny zawodnik.
Wynik 6 na 7 zapewnił mu smutne IV miejsce. Takie uroki sportu koledze z silniejszej szachownicy 6 punktów wystarczyło na podium. Na szachownicy słabszej trzeba ugrać więcej. Na pewno należą się gratulacje od dyrekcji szkoły!

szachownica 4 walkowery
Katolik ma z dwie dobre szachistki. Żadna w tym roku nie mogła zagrać. Szkoda, ponieważ męskie szachownice są bardzo silnie obstawione. Bez zawodniczki zajęli XI miejsce, z mogłoby być znacznie lepiej.

Bujak, Gabriel (I KLO)- III miejsce na trzeciej szachownicy

Szczegółowe wyniki szkół ponadpodstawowych
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2024/tdr_4978/

Reprezentacja naszego regionu – szkoły podstawowe

W zawodach brało udział 62 drużyny.

Katolicka Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach

Szkoła poza tradycją katolicką, ma również zacną tradycję szachową! Od 11 lat organizuj Szachy rodzinne i Otwarte Mistrzostwa Szkoły. Na czas remontu hali w Prusie byli też gospodarzem tegorocznej edycji Szachowych Mistrzostw Oświaty. Wszyscy co brali w niej udział wiedzieli jak wybitny poziom organizatorki wykazała szkoła.. Dodatkowo szachy są w ich placówce przedmiotem obowiązkowym. Poziom szachowy jest na ponadprzeciętnym poziomie.

Szkoła zakończyła zawody na pozycji 12

po prawej drużyna KSP
szachownica 1 Pytlak, Radosław
szachownica 2 Bartyś, Jakub
szachownica 3 Stańczuk, Filip
szachownica 4 Pytlak, Amelia

szachownica 1 Pytlak, Radosław
Zawodnik znany jako wybitnie zdolny, niekoniecznie pracowity. W stosunku do liczby szacho-godzin poświęconego na rozwój jego wyniki są takie jak zawodnik wybitne! W tamtym roku IV miejsce na Drużynowych Szkół na swojej szachownicy. II miejsce na turnieju międzynarodowym w Węgorzewie w 2024 roku w klasyfikacji junior. Ciekawe co by było, gdyby Radosław wziął się do roboty? Miejmy nadzieję, że kiedyś to nastąpi! Na pewno będziemy o tym pisać! Chociaż pewnie będą o tym pisać również media krajowe (…).
Prawie wszyscy przeciwnicy Radosława byli na zbliżonym poziomie co on. Świadczy to o najwyższej nieprzewidywalności wyników. Dlatego rezultat 4,5 na 7 jest na pewno wynikiem wskązujacym na wyższą realną siłę gry od deklarowanej przez kategorię (rangę).

szachownica 2 Bartyś, Jakub
Jakub raczej jest początkującym i dopiero przed nim pozowanie do zdjęć od strony podium. Wszystko przed nim!
Wynik 4 na 7 wydaje się przeciętny, jednak po uwzględnieniu jego siły i siły rywali wyszło zagranie ze siłą o jedną klasę wyższą! Wynik bardzo dobry.

szachownica 3 Stańczuk, Filip
Filip wykazuje wręcz życiową formę. Zaledwie tydzień wcześniej został Najsilniejszym juniorem w Gminie Siedlce! Oczywiście osiągnięć lokalnych ma już mnóstwo i jeszcze trochę. Krajowe osiągnięcia ma w innej dyscyplinie. Warto spytać się Filipa w jakiej :).
Młodzież często jeszcze nie wie, że to co osiągają na turniejach szachowych bardzo często będzie ich wizytówką podczas pisania CV, jak i opowieściach dla swoich dzieci i wnuków! W życiu dorosłym z dumą opowiada się o tym co się osiągnęło i to właśnie najczęściej za juniora. Od pełnoletności w górę ciężko mieć czas na cokolwiek niezwiązanego z obowiązkami. Filip uzyskał 6,5 pkt na 7 możłiwych i ma zaledwie w okolicach 11 lat. Mimo to już będzie mógł się chlubić srebrnym medalem na Mistrzostwach Mazowsza! Z takim kolorem krążka wrócił do domu do rodzinnej biesiady na cześć tego sukcesu. Wielkie gratulacje! Pamiętajmy, że Filip dopiero się rozkręca i wszystko przed nim!

szachownica 4 Pytlak, Amelia
Amelia zaczynała tak jak najczęściej się zaczyna szachową przygodę. Trochę zabawowo, trochę dla koleżanek, trochę dla rodziców, trochę dla siebie. Początkowo bez wyników. Z czasem raz na jakiś udało się jej ugrać jakoś nagrodę. Widać im starsza tym bardziej rozważa poważniej zająć się szachami. To dobrze, bardzo dobrze. Im wcześniej dojdzie się do takich wniosków tym wcześniej można zacząć i zbierać owocniejsze żniwa wynikowe.
Wynik 2 na 7 wygląda słabo, ale tylko tak wygląda dla laików. Doświadczeni szachiści uwzględniają wiele czynników w ocenie rezultatu turniejowego. W szczegółach widać 5 zdecydowanie silniejsze przeciwniczki, tylko dwie na jej poziomie. Jednak obie pokonała co świadczy o gotowości na zdobycie awansu na wyższą kategorię szachową!

Stańczuk, Filip (KSP) – II miejsce na trzeciej szachownicy

Szkoła Podstawowa Nr 11 Im. Jana Pawła II w Siedlcach.

Czy szkoła jest silna szachowo? Spójrzmy na wyniki Szachowych Mistrzostw Oświaty w tym miesiącu! Szybko zobaczymy sp 11 w wynikach. I miejsce drużynowo w turnieju A klas I-III, I miejsce drużynowo w turnieju B klas IV-VIII. IV miejsce w turnieju C klas VII-VIII. W 2023 roku ich zawodniczka Zuzanna Radzikowska wróciła z Drużynowych Mistrzostwa Mazowsza szkół z złotym medalem na czwartej kobiecej szachownicy z wynikiem 7 na 7 partii! Dodatkowo na 10 najsilniejszych dziewcząt wśród szkół podstawowych w naszym regionie  6 jest z SP 11! Jak widać poziom szachowy jest jak najbardziej widoczny. Normalnie w każdym klubie, szkole brakuje dziewczynek. W tej szkole brakuje silniejszych chłopców! Przeciętni szachiści, są zdecydowanie silniejsi od przeciętnych dziewczynek. Jednak wielokrotnie nazwiska Wolanin, Michalak, Radzikowska nauczyły chłopców szacunku do dziewczynek! Naprawdę młodych chłopców boli przegrana w cokolwiek z dziewczynką, a już na pewno w grze intelektualnej! Jednak kto gra dłużej w szachy w Siedlcach i okolicy wie, że te dziewczyny rozwalają w szachy nawet dorosłych i nie jeden nauczyciel wychowania fizycznego wolałbym uniknąć z nimi pojedynku szachowego. Jaka jest tajemna recepta na taki sukces? Zdradzamy trzeba na to zapracować!

po lewej drużyna SP 11
szachownica 1 Kanicki, Bartosz
szachownica 2 Michalak, Lilianna
szachownica 3 Radzikowska, Zuzanna
szachownica 4 Wolanin, Natalia

szachownica 1 Kanicki, Bartosz
Regulamin wymagał składów z minimum jednym chłopcem i jedną dziewczynką. Właśnie to pozwoliło, chociaż jednemu chłopcu znaleźć się w składzie! Mimo wszystko zawodnik dużo osiągnął szachowo w młodszych klasach. Ostatnimi laty okazjonalnie grywa w turniejach.
Wynik 3 na 7 w uwzględnieniu siły gry jest wynikiem na poziomie zawodnika. Tyle punktów ile powinno być.

szachownica 2 Michalak, Lilianna
Od błędu do mistrzostwa! Tak w skrócie można podsumować zawodniczkę. Gdzież to dziewczę popełniło błąd? W sumie to nie jej wina! Po po prostu dostała dyplom z imieniem Liliana zamiast Lilianna! Przez konieczność korekty dyplomu poznała Skoczka. Potem zapisała się do naszego klubu i doszła do mistrzostwa! Wielokrotna zwyciężyni finału projektu Szachy w Mazowieckiej Szkole. IV miejsce na Mistrzostwach Mazowsza do lat 9. Liczbę lokalnych medali można liczyć w dziesiątkach. W sumie to ona już bardzo rzadko gra na turnieju z inną dziewczyną. System szachowy dobiera pod względem ilości punktów. Lila jest już za silna, by dobierało jej zawodniczki.
Wynik uzyskany to 4 na 7 partii i to z samymi chłopcami! Druga szachownica to już ciężki poziom. Lila zbliża się do awansu na poważną II kategorię (wysoki poziom szachowy uprawniający do uzyskania pełnoprawnych licencji instruktora szachowego lub sędziego). W kobiecych szachach jest do już poziom podium województwa i lekki poziom krajowy. Wynik bardzo dobry.

szachownica 3 Radzikowska, Zuzanna
Od wielu dziejów złoto jest cenniejszym kruszcem od srebra. Stąd decyzja o zmianę jakiegoś tam srebra w powiecie na coś bardziej prestiżowego! Zuzanna wie kiedy warto robić dobre wyniki! Rok wcześniej zdominowała konkurentki wynikiem 100% punktów i wygrała 7 partii na 7 możliwych! Złoto na czwartej szachownicy wisiało zasłużenie na jej szyi. Nie słychać, by wręczano jakieś diamentowe, platynowe, szmaragdowe medale, więc Zuzannie zostaje podwyższenie rangi zawodów do poziomu złotego pucharu krajowego.
W szachach jednak dziewczynie trudniej idzie ogrywanie chłopców w stosunku do dziewczynek. Rok wcześniej ograła wszystkie siedem koleżanek, w tym ograła trzech z siedmiu chłopców. Trzeba jeszcze więcej popracować. Znane są młode zawodniczki wygrywające turnieje dorosłych mężczyzn.

szachownica 4 Wolanin, Natalia
Natalia od kilku lat zdominowała region! Raz się ją w klubie wyszkoliło i wszyscy przywykli, że jest najsilniejszą zawodniczką w całym turnieju. W naszych Mistrzostwach Oświaty najlepsza wśród dziewcząt w roku 2024 i w roku 2023. Ilości nagród, medali, pucharów nagromadziła już całą gamę przy różnych okazjach.
Od początku zawodów była nadzieja na złoto Natalii na kobiecej szachownicy. Wynik 5,5 punktu jest bardzo dobry, jednak na podium wymagane było więcej. Drużyna grała silnie, stąd kilka wygranych meczów. Konsekwencją tego były drużyny z silniejszymi zawodniczkami. Naprawdę Natalię kojarzyło głównie z mocnymi rywalkami. Mimo to Natalia zagrała silniej, niż posiadana kategoria. Zrobiła bardzo dobry wynik.

Zespół Oświatowy w Nowych Iganiach

W 2023 roku gospodarz II edycji Mistrzostw Gminy Siedlce. Od kilku lat reprezentacja szkoły zajmuje miejsca na podium wśród szkół gminnych. Antoni Płudowski wicemistrz gminy juniorów w 2024 roku, mistrz w 2023 roku. Prawie ta sama reprezentacja szkolna gotowa do gry rok w rok od trzech lat! Uczniowie szkoły wykazywali się wybitnymi wynikami na wielu turniejach.

po prawej drużyna ZO w Nowych Iganiach
szachownica 1 Płudowski, Antoni
szachownica 2 Piotrowski, Mikołaj
szachownica 3 Ornoch, Szymon
szachownica 4 Sobańska, Natasza

szachownica 1 Płudowski, Antoni
Mistrz Gminy Siedlce w 2023, wicemistrz w tym roku. Bardzo utytułowany zawodnik. Jeden z najsilniejszych spoza miasta Siedlce. Reprezentuje solidny poziom szachowy.
Wynik 5 na 7 jest wynikiem bardzo dobrym. Uwzględniając rankingi przeciwników zagrał o klasę lepiej.

szachownica 2 Piotrowski, Mikołaj

Wybitnie zdolny zawodnik. Błyskawicznie pochłaniał wiedzę szachową. Wybitnie zdolny. Na poważniej zajął się jednak inną dyscypliną sportową i tam ma głównie osiągnięcia.
Uzyskał 4 punkty i również był to wynik powyżej oczekiwanego.

szachownica 3 Ornoch, Szymon

Szachowo początkujący. Jeszcze nieznany wśród stałych bywalców turniejowych.
Szymon uzyskał 2 punkty. Jak na trzecią szachownicę i jego małe doświadczenie turniejowe to i tak lepiej, niż powinien uzyskać. Widać, że ma chłopak potencjał. Zagrał na poziomie szachisty turniejowego.

szachownica 4 Sobańska, Natasza

Od kilku lat najsilniejsza dziewczyna w szkole. Bardzo zdolna i inteligenta o dużym potencjale. Wielka szkoda, że tak rzadko grywała na turniejach. Jednak zawsze była w reprezentacji i chłopaki mogli na niej polegać. Na zawodach drużynowych niezawodność frekwencyjna jest nawet ważniejsza od siły gry.
Wygrane w liczbie trzy to wynik dobry jak na jej możliwości i jej przeciwniczki. Kawał dobrej gry.

Szczegółowe wyniki szkoły podstawowe:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2024/tdr_4977/